Nowe konta bankowe dla przedsiębiorców

Bank Ochrony Środowiska wprowadził nowy rachunek dla mikrofirm – Konto Elastyczne z dwiema taryfami.

Mikroprzedsiębiorcom, którzy nie wykonują dużej liczby transakcji i korzystają z rachunku w podstawowym zakresie, BOŚ proponuje Konto Elastyczne z Taryfą Oszczędną.

W ramach tej oferty, klient nie płaci za prowadzenie rachunku bieżącego, a ponadto otrzymuje możliwość bezpłatnego korzystania z usług bankowości elektronicznej, bezpłatnych przelewów elektronicznych do ZUS i US.

Do tego dochodzą korzyści w postaci dodatkowych 5 bezpłatnych elektronicznych przelewów zewnętrznych, innych niż przelewy do ZUS i US. Przelewy po przekroczeniu tego limitu kosztują 1,50 zł za przelew. W każdym miesiącu posiadacz rachunku może raz wpłacić i raz wypłacić gotówkę z konta bieżącego bez opłat.

Konto Elastyczne z Taryfą Optymalną skrojone jest natomiast na potrzeby przedsiębiorców aktywnie korzystające z rachunku firmowego. W tym przypadku opłata miesięczna za prowadzenie rachunku wynosi 40 zł.

W zamian jednak przedsiębiorca otrzymuje kilka istotnych korzyści. Środki zgromadzone na rachunku – do kwoty 15 tys. zł – są oprocentowane – stawka wynosi 2,5 proc. Ponadto bezpłatnych jest 100 elektronicznych przelewów zewnętrznych w miesiącu (kolejne są za złotówkę) i 10 wpłat oraz 10 wypłat gotówkowych. Taryfa ta, podobnie jak w przypadku wariantu „oszczędnego”, oferuje darmową obsługę konta elektronicznego i bezpłatne przelewy do ZUS i US.

W obu taryfach wydanie pierwszej karty debetowej do rachunku kosztuje 30 zł za rok. Przedsiębiorca nie musi jednak tych kosztów ponosić. Opłata naliczana jest z dołu i nie jest pobierana, jeżeli wysokość transakcji bezgotówkowych w każdym miesiącu wyniosła min. 400 zł.

Raz w miesiącu możliwa jest też bezpłatna zmiana Taryfy z Oszczędnej na Optymalną lub odwrotnie. Zmiany można dokonać w dowolnym momencie trwania umowy.

Fot. Getty Images