Wykupić ubezpieczenie turystyczne prywatnie, czy liczyć na wsparcie biura podróży?

Wyjeżdżając na zorganizowane wakacje z biurem podróży, większość turystów ma poczucie pełnego bezpieczeństwa, zwłaszcza że podpisując umowę o wyjazd turystyczny, przy okazji klient wykupuje standardowe ubezpieczenie. Czy jednak będzie ono wystarczające przy wyjeździe zagranicznym? Czy nie lepiej będzie wykupić dla siebie i swojej rodziny prywatne ubezpieczenie?

Ubezpieczenie z biura

Właściwie we wszystkich biurach turystycznych, przy okazji wykupywania oferty wyjazdowej, klient musi wykupić ubezpieczenie. Składka na taką polisę jest niewielka, ale i wąski jest zakres ochrony zapewniony turystom w ramach takiego ubezpieczenia. O ile nic poważnego podczas urlopu się nie wydarzy, a klient co najwyżej będzie chciał skorzystać z pomocy lekarza hotelowego, ubezpieczenie z biurem podróży pokryje takie koszty. Biura turystyczne zobligowane są do zapewnienia swoim klientom polisy ubezpieczeniowej, choć przepisy nie określają minimalnej sumy ubezpieczenia, która z reguły jest bardzo niska.

Wielu turystów nie zastanawia się nad ewentualnymi problemami, jakie mogą się pojawić na wymarzonym urlopie, dlatego też dopiero w momencie, gdy wymagają hospitalizacji i transportu do kraju przed zakończeniem imprezy turystycznej okazuje się, że mogli wykupić prywatne ubezpieczenie turystyczne, które pokryłoby wszystkie koszty leczenia za granicą. Wystarczy trochę wyobraźni, aby wiedzieć, że proste ubezpieczenie z biura podróży nie pokryje kosztów związanych np. z wypadkiem i koniecznością wykonania natychmiastowej operacji. Takie świadczenia pokryje natomiast prywata polisa.

Prywatne ubezpieczenie

Jeśli chcemy zapewnić sobie większy poziom bezpieczeństwa podczas turystycznego wyjazdu za granicę, lepiej przemyślmy możliwość wykupienia ubezpieczenia indywidualnie, w wybranej firmie ubezpieczeniowej, takiej jak Signal Iduna. Ubezpieczenie turystyczne wykupione w ten sposób będzie miało wyższą sumę ubezpieczeniową, dlatego też będzie można pokryć z niej zdecydowanie większą ilość niezbędnych kosztów przy wypadkach i nagłych zachorowaniach klientów towarzystwa ubezpieczeniowego za granicą. Często w ramach ubezpieczenia można także uzyskać darmowy transport do kraju z zagranicy, jeśli stan zdrowia klienta tego wymaga.

Pamiętajmy więc, że ubezpieczenie turystyczne z biurem podróży ma wąski zakres ochrony przed wypadkami losowymi, ale dla pełnego bezpieczeństwa warto jest zdecydować się na wykupienie prywatnej polisy ubezpieczenia w podróży i podczas pobytu na wyjeździe turystycznym.