Przelew z Western Union w bankomacie

Western Union oraz Bank Zachodni WBK wprowadzają w Polsce usługę realizacji przekazów pieniężnych w sieci bankomatów.

Dzięki nowej usłudze klienci Banku Zachodniego WBK SA uzyskują możliwość transferu przekazów pieniężnych Western Union bezpośrednio na konto w banku oraz ich wypłaty w sieci ponad 1000 bankomatów BZWBK w Polsce.

Dodatkowo mogą oni również wysyłać i odbierać pieniądze w sieci ponad 500.000 placówek Western Union zlokalizowanych w ponad 200 krajach i terytoriach świata.

WAŻNE! Aby zrealizować wypłatę, klienci muszą posiadać rachunek w Banku Zachodnim WBK.

– Potrzeby klientów w Polsce zmieniają się wraz ze zwiększonym dostępem do nowych technologii. Chcemy umożliwić im dalsze korzystanie z usług Western Union za pośrednictwem nowych rozwiązań. Dzięki współpracy Western Union z BZWBK nasi klienci otrzymują dodatkowe możliwości odbioru pieniędzy – mówi Konrad Olszaniecki, dyrektor Western Union na Region Europy Centralnej i Wschodniej.

Korzystając z nowej usługi, klienci nie muszą odwiedzać placówki banku. Mają możliwość wygodnej realizacji przekazu w dowolnej chwili, dwadzieścia cztery godziny na dobę. 

Klienci mogą zrealizować przekazy, wykonując kilka prostych czynności. Aby odebrać pieniądze powinni wypełnić formularz wyświetlony na ekranie bankomatu, który określa szczegóły przekazu takie jak: numer kontrolny (MTCN –  money transfer control number), kwotę przekazu i kraj jego nadania.

Spodziewana kwota zostanie przesłana za pośrednictwem bankomatu bezpośrednio na ich rachunek, z którego w następnej kolejności będą mogli wypłacić pieniądze.

Źródło: Western Union

Fot. Getty Images