Sher.ly – polski start-up na drodze do sukcesu

Zaledwie w 5 dni polski start-up zgromadził ponad 69 tysięcy dolarów za pomocą platformy Kickstarter. Dzięki temu już w przyszłym roku trafi do sprzedaży SherlyBox, gadżet umożliwiający wymianę danych między użytkownikami bez konieczności korzystania z publicznej chmury.

Aplikacja Sher.ly to doskonała alternatywa dla dysków w chmurach. Dzięki takiemu rozwiązaniu przesyłanie danych jest bezpieczne i szybkie. Pomysłodawcami projektu są Marek Cieśla, współtwórca ALLPlayera oraz Błażej Marciniak, specjalista od bezpieczeństwa w komunikacji.

SherlyBox jest uzupełnieniem aplikacji Sher.ly i swoim wyglądem przypomina jajko. Dzięki SherlyBox mamy dostęp do swoich danych w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca na ziemi. Nawet po wyłączeniu komputera dane będą dostępne dla użytkowników, którym zostały one udostępnione.

Zarówno aplikacja, jak i SherlyBox dedykowane są firmom, którym zależy na bezpiecznej i szybkiej wymianie plików między pracownikami, niezależnie od miejsca, w którym obecnie się znajdują. Dużą zaletą przyciągającą klientów biznesowych jest fakt, że dane nie są wysyłane na obce serwery, co zapewnia pełne bezpieczeństwo plików.