1.500 zł za randkę z Rihanną

Niezadowalające nakłady płyt skłaniają artystów do sięgania po coraz śmielsze formy zarobku.

Gwiazda muzyki pop Rihanna pobiera 1.500 zł za bilet na koncert z możliwością spotkania się z nią za kulisami, a specjalną edycję najnowszej płyty wyceniła na 799 zł.

Nowy album Rihanny „Unapologetic” trafi na półki już 19 listopada. Wielbiciele talentu urodziwej Barbadoski będą mieli możliwość nabycia najnowszego dzieła swojej idolki w formie cyfrowej oraz na CD, jak również w postaci specjalnego zestawu określonego mianem „Diamonds Executive Platinum Box”. Zgodnie z nazwą, box nie będzie przeznaczony dla każdego – głównie ze względu na swoją wysoką cenę. Za album „Unapologetic” wzbogacony o moc gadżetów Rihanna policzy aż 799 zł.

W skład kosztownego pakietu, oprócz płyty CD, DVD i winylowego singla „Diamonds” wejdzie: wypełniony muzyką, galerią zdjęć i filmikami wideo pendrive w kształcie karty kredytowej, koszulka z wizerunkiem wokalistki, 7 pocztówek i nalepek na laptopa, 3 alternatywne, wymienne okładki płyty, list do fanów, 40-stronicowa książka z reprodukcjami odręcznie napisanych tekstów piosenek, 28-stronicowy album fotografii oraz plakat.

Prawdziwą gratką „Diamonds Executive Platinum Box”, który w sprzedaży pojawi się 11 grudnia, będzie jednak projektor stereoskopowy View-Master. To proste – i dostępne w swoim czasie w każdym sklepie z zabawkami – urządzenie wygląda jak typowa lornetka. Po włożeniu w plastikowe urządzenie kartonowych slajdów, fani Rihanny ujrzą piękną wokalistkę… w trójwymiarze.

Ci z fanów, którzy zechcą obejrzeć Rihannę na żywo, również otrzymają taką możliwość. Gwiazda już w marcu 2013 r. wyruszy w kolejną światową trasę koncertową „Diamonds World Tour”, na którą sprzedawane będą pakiety biletowe, zawierające przepustkę za kulisy. Podczas poprzedniego tournee „Loud”, które objęło również Polskę, za możliwość spędzenia kilku minut w towarzystwie Rihanny w jej garderobie trzeba było zapłacić ponad 1.500 zł.

Piosenkarka nie zamierza jednak wyłącznie zarabiać na swoich fanach. Rihanna wpadła bowiem na pomysł by ci, którzy zakupią najdroższe bilety na jej przyszłoroczne koncerty, otrzymali w prezencie… diamentową bransoletkę, nawiązującą do tytułu tournee. Gwiazda ma ponoć sama sfinansować kosztowne drobiazgi, którymi obdaruje wielbicieli.

24-letnia Rihanna należy do grona najbogatszych kobiet show-biznesu poniżej 30. roku życia. W trakcie swojej zaledwie 8-letniej kariery Barbadoska zarobiła już ponad 70 milionów dolarów.

Fot. PAP/EPA / TRACEY NEARMY