5 najbardziej inspirujących książek wszechczasów

Nieważne czy dopiero planujesz otwarcie własnej firmy, czy jesteś weteranem będącym na rynku od wielu lat. Są książki, które powinien znać każdy przedsiębiorca bez względu na swój staż. Oto lista 5 najbardziej inspirujących książek, które będą przydatne zarówno w życiu, jak i biznesie.

4-godzinny tydzień pracy – Timothy Ferriss

Autor w tej książce opowiada o tym jak przeszedł od dochodu 40 tysięcy dolarów rocznie przy pracy po 80 godzin tygodniowo, do 40 tysięcy miesięcznie pracując jedyne 4 godziny tygodniowo. Początkowo wydaje się to abstrakcyjne, jednak po zagłębieniu się w lekturę zaczyna to nabierać sensu. W książce znajdują się także przykłady historii czytelników książki oraz praktyczne wskazówki jak rzeczywiście skrócić czas pracy jednocześnie zwiększając dochód. Magazyn „Fast Company” określił Ferrisa mianem „najbardziej innowacyjnego biznesmena w roku 2007”. Od roku 2003 wykłada na Uniwersytecie Princeton, gdzie pokazuje, że przedsiębiorczość to narzędzie, dzięki któremu można zaprojektować idealne życie i zmienić świat.

7 nawyków skutecznego działania – Stephen Covey

Kompleksowy przewodnik, który pokazuje czytelnikowi, jak w prosty sposób może wypracować w sobie tytułowe nawyki skutecznego działania. Całość uzupełniona jest wiarygodnymi przykładami z życia autora. Przetłumaczona w trzydziestu czterech językach książka stała się kluczem do sukcesu wielu liderów biznesu na całym świecie.

Jednominutowy menedżer – Blanchard Ken, Johnson Spencer

Od ponad dwudziestu lat miliony menedżerów pracujących w dużych i małych firmach korzystając z technik zawartych w książce, aby zwiększyć swoją wydajności i poziom satysfakcji z pracy i osobistego dobrobytu. W książce znajdują się opisy jednominutowych celów, jednominutowych pochwał oraz jednominutowych reprymend. Jest to praktyczny przewodnik dla właścicieli firm i menedżerów, którzy chcą efektywnie zarządzać swoim zespołem, zwiększyć jego produktywność i morale.

Rework – Jason Fried, David Heinemeier Hansson

Dzięki tej książce dowiesz się jak lepiej, szybciej i łatwiej odnieść sukces w biznesie. Okazuje się, że szczegółowe biznesplany, inwestorzy i analiza konkurencji to poboczne wątki, na których nie warto się skupiać. Prawda jest taka, że wystarczy przestać gadać i wziąć się do roboty tu i teraz. Książka szczególnie przypadnie do gustu początkującym przedsiębiorcom oraz właścicielom małych firm, bo pokazuje, że do prowadzenia dochodowej firmy nie trzeba mieć wielkich nakładów finansowych.

Myśl i bogać się – Napoleon Hill

Bezapelacyjny klasyk literatury motywacyjnej sprzedany w milionach egzemplarzy. Książka składa się z 13 kroków, dzięki którym każdy może odmienić swoje życie na lepsze. Mimo że książka została wydana po raz pierwszy w 1937 roku, jej treść jest nadal bardzo aktualna.

Jakie książki Waszym zadaniem powinniśmy dodać do tej listy?