Gwarancja podczas zakupu nowego samochodu.

Zakup nowego pojazdu nigdy nie jest małym wydatkiem, dlatego też tak ważnym elementem jest gwarancja oferowana klientom. Jeśli to właśnie my kupujemy nowe auto, zwróćmy uwagę, jakie gwarancje oferuje nam sprzedawca oraz czy możemy coś wynegocjować dodatkowo. Jeśli nie – zawsze możemy spróbować zakupić gwarancję dodatkową, która zabezpieczy nas na dłuższy czas.

Standardowe gwarancje

Zakup nowego samochodu zazwyczaj umożliwia nam na bezpłatną naprawę pojawiających się usterek w określonym czasie od zakupu pojazdu lub też do przejechania samochodem odpowiedniej liczby kilometrów. Bardzo często stosowane są 3 lata lub 100 000 kilometrów – w zależności od tego, co nastąpi pierwsze, jednak czasem udaje nam się wynegocjować lepsze warunki. Oczywiście niektóre elementy mogą mieć gwarancję nieco dłuższą, jak na przykład układ wydechowy czy też inne elementy podwozia lub nadwozia. Warto spróbować negocjować ze sprzedawcą auta, być może uda się nam wywalczyć dodatkowe bonusy w tej kategorii. Jeśli nie – zawsze możemy skorzystać z gwarancji rozszerzonej.

Gwarancje rozszerzone na przykładzie jednego z koncernów samochodowych

Warto jednak pamiętać, że podstawowa gwarancja często może zostać dodatkowo rozszerzona. Oferowane jest to już nie tylko w przypadku sprzętu AGD czy komputerowego, ale również w przypadku aut osobowych. Taka gwarancja rozszerzona działa tak naprawdę w formie ubezpieczenia. Oto przykładowa oferta Hondy. Po przystąpieniu do programu Gwarancja Honda Plus właściciel samochodu otrzymuje bezpłatną naprawę pojazdu, naprawę w sieci autoryzowanych stacji obsługi Honda, ochronę do 300 000 km, zastosowanie do napraw oryginalnych części Honda, naprawę zgodnie z technologią producenta, 12- lub 24-miesięczną ochronę pojazdu, w zależności od zakupionego wariantu oraz ochronę na terenie Unii Europejskiej i Szwajcarii.

Więcej informacji na temat gwarancji rozszerzonej na samochody Hondy znajdziecie na tej stronie internetowej: honda.pl/pl/samochody/moja-honda/gwarancja-honda-plus.html