Jak dobrze zacząć dzień?

Jeśli chcesz dobrze zacząć swój dzień i skończyć go z uczuciem satysfakcji, koniecznie przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się co musisz zrobić jeszcze przed pierwszą kawą.

Wprowadzenie dobrych nawyków w tych pierwszych, cennych godzinach porannych ma bardzo duży wpływ na resztę Twojego dnia. Sprawdź co ludzie biznesu robią tuż przed śniadaniem i wprowadź to w życie!

Idź Krótki spacer przed rozpoczęciem pracy

Pierwsze kroki po wyjściu z łóżka warto skierować na zewnątrz, a nie w stronę komputera. Krótki spacer dotleni Twój mózg, pobudzi zmysły, a ostre, poranne powietrze rozbudzi Cię lepiej, niż kubek, czarnej mocnej, kawy.

Zaplanuj swój dzień

Zrób listę rzeczy do zrobienia i uszereguj ją zgodnie z hierarchią ważności. Gdy zrealizujesz zadanie, wykreśl je z listy. Niech lista towarzyszy ci przez cały dzień, by móc nadzorować resztę zadań, które musisz wykonać tego dnia.

Wstawaj wcześnie

Jeśli chcesz przebrnąć przez długą listę zadań, która musisz zrealizować danego dnia, warto obudzić się wcześniej. Żadne uczucie nie daje tyle satysfakcji, jak wstanie wcześniej i zrealizowanie większości zadań przed południem.

Uporaj się z najtrudniejszym zadaniem

Zaraz po przebudzeniu nasz umysł jest świeży i gotowy na realizację najtrudniejszych zadań. Zacznij od tego najgorszego, aby przez resztę dnia pracować z poczuciem, że najtrudniejsze masz za sobą.

Ćwicz

Nic tak nie dodaje energii, jak poranny trening. Nawet 30 minut ćwiczeń poprawi ci nastrój, doładuje baterie i pobudzi umysł do pracy. Przy okazji zrobisz coś dla siebie.

Jakie są Wasze sposoby na dobre rozpoczęcie dnia?