Rób przerwy w pracy i bądź produktywny

Czas jest cennym towarem, a presja, aby wykorzystać każdą sekundę jest obecna każdego dnia. Gdy czas nagli, wydaje się, że jednym z najprostszych rozwiązań jest opuszczenie przerwy obiadowej i pracy przez cały dzień. Problem polega na tym, że nie da się pracować bez przerwy, a przynajmniej do czasu, gdy poczujesz wypalenie. Zamiast omijać przerwę, spróbuj wykorzystać nasze wskazówki, które mogą sprawić, że wydajność Twojej pracy będzie na wysokim poziomie.

Odejdź od ekranu

Wielu z nas spędza dużą część dnia siedząc przy komputerze. Wykorzystaj swoją przerwę w odpowiedni sposób i odejdź od ekranu. Daj odpocząć oczom i kręgosłupowi, które narażone są na duże obciążenia.

Idź na spacer

Jeżeli chcesz oczyścić umysł i zebrać myśli wyjdź na zewnątrz. To nie musi być długi spacer – jeśli trzeba, po prostu przejdź się wokół biura lub domu. Chwilowa zmiana otoczenia z pewnością przyniesie ulgę w trakcie męczącego dnia w pracy.

Jedz

Może to oczywiste, ale wiele osób, szczególnie tych, które prowadzą jednoosobowe firmy, często decydują się rezygnować z posiłków na rzecz zwiększenia wydajności. Jednak nie jest to dobry pomysł, ponieważ już wczesnym popołudniem paliwo napędzające do pracy będzie bliskie zeru. Spożycie zdrowego, pełnowartościowego posiłku da ci siłę, aby wytrwać do końca dnia.

Spotykaj się z ludźmi

Osoby prowadzące działalność na własny rachunek, mają tendencję do pracy przez wiele godziny, co w rezultacie prowadzi do braku życia towarzyskiego. W czasie przerwy oderwij się od pracy i zadzwoń do znajomego lub zaproś klienta na obiad w ramach spotkania biznesowego.

Ocenić swój plan dnia

Gdy pracy masz w nadmiarze wyjście na lunch będzie doskonałą okazją, aby przeanalizować postępy w realizacji bieżących spraw. Takie podsumowanie pozwoli ci rozplanować pracę na resztę dnia.

To od Ciebie zależy czy  pora przerwy będzie chwilą odpoczynku lub nieustającej pracy. Robiąc sobie przerwę w środku dnia Twoja praca będzie bardziej wydajna, a ciało i umysł będą w dobrej formi