Metallica: Będą buty zamiast płyty

Amerykański zespół Metallica w niecodzienny sposób będzie świętował swoje 20-lecie. Zamiast nowej płyty, fani grupy dostaną kolekcję butów zaprojektowaną przez muzyków.

Metallica połączyła siły ze znanym amerykańskim producentem obuwia sportowego, firmą Vans. Członkowie zespołu zgodzili się przygotować indywidualne projekty butów do serii Passion Project.

– Od początku kariery noszę na scenie vansy – powiedział basista Metalliki, Rob Trujillo.

Kolekcja Metalliki trafi do sklepów w 2013 roku, w 20. rocznicę debiutu płytowego zespołu. Jubileusz pionierów heavy metalu zbiegnie się w czasie z 20-leciem powstania firmy Vans. Jej obecny właściciel, legenda deskorolki, Steve Caballero nie kryje dumy z pozyskania muzyków do współpracy jubileuszowej.

– Metallica to mój ulubiony zespół. Pracować z nimi to spełnienie marzeń – powiedział Caballero.

Zespół Metallica powstał w Los Angeles. Został założony przez wokalistę Jamesa Hetfielda i perkusistę Larsa Ulricha. Zespół uważa się za prekursorów trash metalu. Do dziś Metallica sprzedała ponad 100 milionów egzemplarzy swoich płyt. Zespół wielokrotnie nagradzano prestiżowymi statuetkami Grammy, MTV Video Music Awards, Billboard Award czy Kerrang! Award.

Fot. PAP/EPA/STR