Najbogatsi sportowcy świata

Magazyn Forbes opublikował swoją coroczną listę najlepiej zarabiających sportowców świata. Na czele zestawienia znalazł się amerykański bokser Floyd Mayweather.

Forbes w swoim zestawieniu bierze pod uwagę nie tylko pieniądze zarobione przez sportowców na zawodowych arenach, ale także wpływy m.in. z kontraktów reklamowych i umów sponsorskich.

Tegoroczny ranking bezapelacyjnie wygrał amerykański bokser Floyd Mayweather, który zarobił łącznie 85 mln dolarów. Co ciekawe, jego konto powiększyło się tylko dzięki udziałowi w dwóch walkach: z Victorem Ortizem i Miguelem Cotto. Na ringu przebywał łącznie nieco ponad godzinę.

Drugie miejsce zajął również bokser – Manny Pacquiao, z dorobkiem 62 mln dolarów (walki i kontrakty reklamowe). Najniższe miejsce na podium przypadło golfiście Tigerowi Woods’owi (59,4 mln dolarów).

W pierwszej dziesiątce znaleźli się jeszcze koszykarze LeBron James i Kobe Bryant, tenisista Roger Federer, golfista Phil Mickelson, piłkarze David Beckham i Cristiano Ronaldo oraz gracz futbolu amerykańskiego Peyton Manning.

Fot. PAP/EPA/DANIEL DEME