Nowy portal poświęcony… wirusom

Kaspersky Lab Polska uruchamia nowy polskojęzyczny serwis zawierający informacje z zakresu bezpieczeństwa IT – SecureList.pl.

Nowa odsłona serwisu Kaspersky Lab oferuje najświeższe informacje na temat zagrożeń internetowych i metod walki z nimi. Strona zawiera sekcje poświęcone artykułom analitycznym, rozbudowany blog ekspertów, encyklopedię bezpieczeństwa IT oraz opisy szkodliwego oprogramowania, jak również obszerny słownik pojęć.

Jedną z nowości wprowadzonych na stronie SecureList.pl jest sekcja „Statystyki zagrożeń na żywo”, w której można na bieżąco śledzić aktywność szkodliwych programów i cyberprzestępców na całym świecie. W sekcji tej użytkownik może wybrać kraj, rodzaj śledzonych zagrożeń, okres obserwacji oraz formę prezentacji danych (mapa, wykresy oraz lista).

– SecureList.pl łączy informacje o szkodliwym oprogramowaniu oraz wszelkich innych zagrożeniach internetowych i powstaje na bazie fachowej wiedzy czołowych specjalistów w branży bezpieczeństwa IT – mówi Piotr Kupczyk, dyrektor biura komunikacji z mediami, Kaspersky Lab Polska.

– Gwałtowny wzrost liczby i różnorodności zagrożeń, na jakie wszyscy są obecnie narażeni, stymuluje nas do dostarczania użytkownikom internetu informacji i profesjonalnych analiz problemów związanych z bezpieczeństwem. Uruchamiając SecureList.pl, dajemy wszystkim dostęp do tych informacji, odchodząc jednocześnie od ciężkiego, akademickiego stylu strony VirusList.pl i oferując czytelnikom atrakcyjniejszy, interaktywny serwis.

Na zdjęciu: fragment strony SecureList.pl