Polak spędza dzień w internecie

Od 3 do 5 godzin dziennie spędza w sieci większość polskich internautów. Z badania przeprowadzonego dla Microsoft wynika, że co piąta osoba korzystająca z internetu robi to przez ponad 6 godzin dziennie.

Z internetu korzystamy w pracy najczęściej przez komputer stacjonarny, a w domu za pomocą laptopów. Na razie jedynie 13 proc. internautów używa tabletów. Specjaliści podkreślają, że dla internautów, szczególnie młodego pokolenia, najważniejszy jest mobilny dostęp do sieci w każdym miejscu i o każdej porze.

Ankietowani na pytanie, co robią w internecie, odpowiadali ogólnie, że surfują.

– Pewnie się trochę boimy wyjaśnić, czym surfowanie jest dla nas. Niemniej jednak to jest głównie przeglądanie stron internetowych, tych, które nas najbardziej interesują. Bardzo mało osób w kontekście tego surfowania mówi, że korzysta z mediów społecznościowych, ale myślę, że większość osób to „przemyca” do tej głównej kategorii, jaką jest surfowanie – tłumaczy Łukasz Foks z Microsoft.

Otwarcie do korzystania z mediów społecznościowych przyznaje się tylko 8 proc. pytanych.

Większość pytanych z internetem łączy się przez laptopa i komputer stacjonarny, w zależności od tego, gdzie przebywają.

– Laptop w domu, komputer stacjonarny w pracy. Okazuje się, że coraz więcej jest tabletów, już mniej więcej co dziesiąty polski internauta deklaruje, że to jest jego główne urządzenie. Wciąż jednak to laptop jest najważniejszy dla Kowalskiego, który korzysta z internetu w domu – mówi Foks.

Możliwość dostępu do sieci w dowolnym miejscu cenią sobie najbardziej młodzi ludzie.

– Coraz więcej mówimy o mobilnym dostępie do internetu, który jest podłączony do smartfona czy tabletu. Wciąż ma do niego dostęp mała grupa użytkowników w Polsce. Wciąż mniej więcej 60-70 proc. szeroko rozumianego dostępu do internetu to ten stały, z którego korzystamy i w domu, i w pracy – mówi przedstawiciel Microsoftu.

Fot. Getty Images