Ubezpieczenie w cenie

Bezpłatna służba zdrowia to fikcja, a powszechny dostęp do usług medycznych w ramach obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego pozostawia wiele do życzenia. Jeśli chcemy sami chronić swoje zdrowie, rozważmy opcję wykupienia dodatkowej ochrony.

Wspomniane usługi medyczne oferowane z tytułu obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego to powód narzekań, temat żartów i historii z dreszczykiem. Oczekiwanie na wizytę u specjalisty trwa ponad pół roku? Nikogo to nie dziwi. Miejsce w szpitalu znajdzie się za rok? To nasza codzienność. Prywatna opieka zdrowotna jest odpowiedzią na to, co nas boli podczas korzystania z państwowych placówek.

I to odpowiedź w niewygórowanej cenie. Polisy zdrowotne oferowane przez firmy ubezpieczeniowe, po opłaceniu comiesięcznej składki, gwarantują nam dostęp do wybranych przez nas świadczeń medycznych.

Na podobnej zasadzie działają abonamenty medyczne, jednak w ich przypadku jesteśmy związani z konkretną placówką, zaś ubezpieczenie medyczne pozwala na swobodny wybór przez pacjenta przychodni lub kliniki.

Co oferuje rynek? Wielość produktów dopasowanych do potrzeb różnych ubezpieczonych. Możemy wybrać wariant gwarantujący dostęp do specjalistów, możemy też zdecydować się na opcję z hospitalizacją – wówczas ubezpieczyciel pokryje koszty leczenia, pobytu w szpitalu i świadczeń pooperacyjnych.

Rodziny z dziećmi decydują się na ubezpieczenie rodzinne, dzięki któremu wszyscy członkowie rodziny objęci są ochroną i mogą korzystać z określonych w umowie świadczeń. To świetny wariant dla zabieganych i zapracowanych, którzy nie chcą brać urlopu i czekać w kolejce do gabinetu. Jeśli pracujemy, koniecznie sprawdźmy, czy nasz pracodawca zawarł z firmą ubezpieczeniową umowę ubezpieczenia grupowego.

Korzystając z takiego rozwiązania z pewnością zapłacimy niższą składkę, a zyskamy ten sam zakres ochrony. Mówiąc o składce zastanówmy się, ile takie ubezpieczenie kosztuje. Polisa w cenie już od kilkudziesięciu złotych miesięcznie z pewnością otwiera nam już wiele możliwości. Dodatkowe opcje, takie jak operacje czy poród będą kosztować więcej, ale mamy możliwość uzyskania dodatkowych świadczeń.

Warto też podkreślić, że składkę płacimy co miesiąc i w całym okresie obowiązywania polisy mamy swobodny dostęp do usług medycznych, w przeciwieństwie do prywatnych wizyt lekarskich, za które płacimy zawsze, gdy tylko przekroczymy próg gabinetu.

Fot. Getty Images