Wstawaj rano bez problemów!

Każdy przedsiębiorca wie, że własna firma to ciężka praca, czasami do późnych godzin nocnych. Tak, jak można się spodziewać, bywa, że wstanie z łóżka rano, może być trudne – zwłaszcza w poniedziałek, kiedy wiesz, że masz przed sobą tydzień pełen pracy.

Jeżeli wciskasz już piąty razy przycisk drzemki i nadal wstanie z łóżka to nieosiągalny temat, koniecznie skorzystaj z poniższych wskazówek, które pomogą ci obudzić się rano.

Połóż budzik w nietypowym miejscu

Jeżeli należysz do grona osób, które walczą każdego poranka o przetrwanie, umieścić budzik w niekonwencjonalnym miejscu. Na przykład, umieść go na biurku, byle z dala od łóżka. Wtedy, żeby go wyłączyć musisz wstać i pożegnać się z ciepłym i wygodnym materacem.

Motywuj się

Każdy lubi dostawać prezenty i nagrody. Obiecaj sobie, że jeśli uda ci się wstać z łóżka w określonym czasie, w nagrodę pójdziesz na ulubioną kawę, albo zjesz coś, co lubisz.

Wstawaj o tej samej godzinie

Przyzwyczaj swój zegar biologiczny do regularnych pobudek. Kiedy poczujesz zmęczenie, organizm poinformuje Cię, że czas spać. Gdy regularne wstawanie stanie się nawykiem, budzenie się rano przestanie być problemem.

Wpuść więcej światła

Kiedy organizm wyczuwa światło dzienne, rejestruje, że nadszedł czas, aby się obudzić. Kup zasłony, które przepuszczają światło słoneczne lub śpij blisko okna. Im więcej światła wpadnie do pokoju, tym większa szansa, że nie wpadniesz ponownie w objęcia Morfeusza.

Kup święcę o zapachu kawy

Silny zapach kawy to bodziec, który może rzeczywiście pomóc w pobudce. Postaw świecę blisko łóżka, tak, aby jej zapach docierał do Ciebie tuż po przebudzeniu.