Specjalnie dla startupów z branży finansowej

Masz pomysł na rozwiązanie związane z szeroko pojętym rynkiem usług finansowych? Rozwijasz firmę, która działa w branży finansowej? Myślisz o założeniu banku? Weź udział w Startup Sprint Finanse.

Twórcy Sellbox (nazwa podczas Startup Sprint to Pay4Link) po sukcesie na Startup Sprint otrzymali zaproszenie do akceleratora Huge Thing, w którym przez 6 miesięcy rozwijali swój pomysł. Teraz zbierają kolejne nagrody i wyróżnienia na polskich i zagranicznych konferencjach dedykowanych branży startupowej i obserwują rosnącą liczbę zarówno użytkowników jak i transakcji.

– Gdy zgłaszaliśmy swój udział w Startup Sprint Finanse, myśleliśmy tylko o tym, aby kreatywnie spędzić weekend i nauczyć się czegoś nowego – mówi Daniel Mendalka z Sellbox. – Po tym jak zakończył się Startup Sprint, zrezygnowaliśmy ze studiów i dotychczasowej pracy, żeby intensywnie rozwijać nasz pomysł i dzięki temu możemy obserwować jak na całym świecie rośnie liczba użytkowników oferowanego przez nas rozwiązania.

Twórcy Sellbox stanowią tylko jeden z kilku przykładów tego, co może  stać się z pomysłem po udziale w Startup Sprint. Już w kwietniu szansę na przyśpieszenie swoich pomysłów będą miały kolejne zespoły.

Na czym polega Startup Sprint? To trzydniowe wydarzenie, podczas którego uczestnicy pod okiem mentorów opracowują rozwiązania dedykowane branży finansowej. W pracy pomagają im mentorzy. W sobotę i niedzielę dla uczestników organizowane są warsztaty między innymi z modelowania biznesowego. Ostatniego dnia uczestnicy prezentują swoje rozwiązanie oraz jego wersję demo i odpowiadają na pytania jury. Po krótkiej naradzie ogłaszane są wyniki. Najciekawsze pomysły i najlepsze zespoły mają szansę by poza nagrodami pozyskać inwestora lub cenne kontakty biznesowe.

Startup Sprint Finanse odbędzie się w Poznaniu, w dn. 12-14 kwietnia. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wymaga wpłacenia 50 zł kaucji (jej zwrot otrzymają ci uczestnicy, którzy wytrwają do końca imprezy). By zgłosić swój udział wystarczy zarejestrować się na stronie.

Organizatorem Startup Sprint jest LMS Invest – fundusz specjalizujący się w inwestycjach na wczesnym etapie działania przedsiębiorstw. Obszar zainteresowania LMS Invest stanowią firmy z szeroko rozumianego sektora nowych technologii ze szczególnym uwzględnieniem firm operujących w obszarze innowacji w obszarach marketingu i marketingowego wsparcia sprzedaży.