Sprzedaj portal lub znajdź inwestora

W marcu wystartował serwis SprzedamPortal.pl skierowany do właścicieli e-biznesów poszukujących możliwości sprzedaży udziałów w realizowanym przedsięwzięciu oraz prywatnych inwestorów, którzy są zainteresowani rozpoczęciem przygody z biznesem internetowym.

Startupy internetowe wymagają sporego zaangażowania i czasu, szczególnie na pierwszym etapie realizacji konceptu, jednak bez środków finansowych trudno przejść do następnej fazy rozwoju biznesu.

Czasami jednak faza rozruchu technicznego i biznesowego jest dla twórców na tyle wymagająca, że bez wsparcia nie mogą iść dalej i zastanawiają się, jak nie stracić włożonej dotychczas pracy.

– Serwis ma wychodzić naprzeciw potrzebom indywidualnych twórców e-biznesów, umożliwiając publikację ofert dotyczących sprzedaży części lub całości udziałów w istniejącym przedsięwzięciu internetowym, również na wczesnym etapie jego realizacji – mówi Łukasz Kaleta, współtwórca serwisu odpowiedzialny za jego rozwój.

– Oferta zawiera wszystkie podstawowe informacje, które umożliwiają inwestorowi zapoznanie się z technicznymi i biznesowymi założeniami projektu oraz pomysłami na jego dalszy rozwój – podkreśla Kaleta.

Serwis pozwala na publikację ofert z ceną wywoławczą sprzedaży, natomiast inwestorzy, którzy wyrażą zainteresowanie zakupem, zapraszani są do następnego etapu negocjacji w ramach indywidualnych spotkań z twórcą serwisu. Docelowo, każdy publikowany projekt, oprócz podstawowych informacji niezbędnych do podjęcia kroków biznesowych, będzie zawierał krótki wywiad z twórcą na temat genezy powstania i jego potencjalnej przyszłości.

– Staramy się wypełnić lukę pomiędzy twórcami serwisów, inwestorami prywatnymi oraz funduszami Venture Capital. Wyróżnia nas aktywne wsparcie twórców serwisów w zakresie przygotowania profesjonalnej oferty, doradztwo w zakresie wyceny wartości ich projektów, a także pomoc w procesie finalizacji transakcji – dodaje Łukasz Luzar, pomysłodawca serwisu.

Wśród ofert, które możemy obecnie znaleźć na portalu, są m.in. serwis Imprezy.krakow.pl, który skupia klubowiczów i amatorów krakowskiej sceny muzycznej, Visitpoland.info, skierowany do zagranicznych turystów odwiedzających Polskę, a także serwis MamaJakTy.pl dla pomysłowych i twórczych młodych mam.