150 tys. dolarów dla przedsiębiorczych studentów

Polscy studenci mogą stoczyć walkę w konkursie The Global Student Entrepreneur Awards. Zwycięzca finału krajowego dostanie szansę zdobycia 150 tysięcy dolarów!

The Global Student Entrepreneur Awards to konkurs dla studentów, którzy w trakcie nauki rozwijają swój własny biznes od co najmniej 6 miesięcy. Celem programu jest promowanie przedsiębiorczości wśród młodych ludzi na całym świecie.

Organizatorzy zachęcają uczniów i studentów do stania się przedsiębiorcami poprzez zapewnienie międzynarodowego wsparcia dla tych projektów, które są innowacyjne, rentowne, społecznie odpowiedzialne i zgodne z wysokimi standardami etycznymi.

Program został zapoczątkowany w 1998 roku przez Uniwersytet Saint Louis. Od 2006 roku jest jednym z programów w międzynarodowej organizacji przedsiębiorczej (Entrepreneurs’ Organization – EO). Od tego czasu studenci-przedsiębiorcy mogą czerpać wiedzę i doświadczenie od członków organizacji, jak również mają dostęp do globalnych sieci handlowych, których członkowie rozumieją co to pasja, walka, determinacja i pragnienie osiągnięcia sukcesu.

GSEA Polska

Global Student Entrepreneur Awards Poland został zapoczątkowany przez seryjnego przedsiębiorcę Iana Scarffe i innych biznesmenów, a także przez osoby, których misją jest wzmocnienie ekosystemu przedsiębiorców w Polsce. Ich celem jest przekazanie cennego doświadczenia i mentoringu oraz promocja studenckich przedsiębiorstw na arenie międzynarodowej.

Finał krajowy

W konkursie bierze udział 30 krajów. W każdym z nich odbędą się eliminacje regionalne, podczas których 10 finalistów, w krótkich, 20-minutowych prezentacjach, przedstawi swoje projekty. Następnie jury wyłoni 2 osoby, które będą reprezentować dany region na finałach krajowych.

Polski zwycięzca wygra opłacony bilet do miejsca realizacji finału GSEA 2013, zakwaterowanie w hotelu, a także okazję do zaprezentowania swojego projektu biznesowego międzynarodowemu jury, składającemu się z przedstawicieli środowisk biznesowych, akademickich, medialnych i opiniotwórczych.

Nagroda dla najbardziej przedsiębiorczego studenta na świecie to 150 tysięcy dolarów.

Kluczową kwestię stanowi szansa zwrócenia na siebie uwagi krajowych i zagranicznych inwestorów spółek kapitałowych, którzy docenią zaangażowanie w konkursie oraz możliwe, że podejmą decyzję dalszego wsparcia firmy oraz pomogą dokonać niezbędnych inwestycji w jego przyszły rozwój.

Ponadto, ze względu na wysoki status na arenie międzynarodowej oraz wsparcie polskiego rządu, znaczących instytucji i stowarzyszeń gospodarczych, jak również osobiste wsparcie liderów biznesu i przedsiębiorców, firmy mogą liczyć na promocję w mediach na poziomie światowym.

Międzynarodowa Gala Finałowa odbędzie się w Stanach Zjednoczonych podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości (Global Entrepreneurship Week) w listopadzie bieżącego roku. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej.

Fot. Getty Images