Ubezpieczenia AXA we franczyzie

Jeśli myślisz o założeniu firmy, której uruchomienie nie będzie kosztowało kroci, a jednocześnie chcesz związać się ze znaną marką, może zainteresować Cię model współpracy oferowany przez AXA.

AXA chce otwierać placówki franczyzowe w miastach powiatowych oraz w innych miejscowościach liczących powyżej 20 tys. mieszkańców, w których nie posiada oddziałów własnych. Aby przystąpić do franczyzy, trzeba dysponować budżetem w wysokości ok. 40 tys. zł oraz lokalem o powierzchni ok. 50 m.

Ważne, aby znajdował się on w atrakcyjnej lokalizacji – najlepiej w centrum miasta, w estetycznym budynku. Idealnie, jeśli lokal umieszczony jest na parterze, jeśli jednak jest na piętrze, a dostęp jest do niego łatwy (najlepiej z windą), wtedy także nie będzie to problemem.

Ubezpieczyciel zwraca uwagę na doświadczenie potencjalnego franczyzobiorcy. Idealny kandydat powinien mieć przynajmniej średnie wykształcenie, doświadczenie w finansach lub ubezpieczeniach, a także praktykę w zatrudnianiu pracowników i zarządzaniu nimi.

Franczyzodawca obiecuje pomoc w zaprojektowaniu i umeblowaniu placówki, w tym bezpłatne oznakowanie. Biorca licencji może liczyć na szkolenia licencyjne, produktowe i sprzedażowe. Zazwyczaj jego zarobek będzie stanowić prowizja od sprzedanych ubezpieczeń, ale w przypadku ubezpieczeń komunikacyjnych obowiązuje stawka kwotowa.

Gdy umowa zostanie już podpisana, a lokal uroczyście otwarty, franczyzobiorca powinien spodziewać się, że jego działalność będzie stale monitorowana przez AXA. Z jednej strony może to ograniczać samodzielność przedsiębiorcy, ale z drugiej, daje większą szansę na odniesienie sukcesu. Cztery razy w roku franczyzobiorca musi spotkać się z przedstawicielami AXA, by zdać relację z prowadzonych działań.

Franczyza w AXA nie wymaga wnoszenia opłat licencyjnych.

AXA to tylko jedna z możliwości współpracy franczyzowej w branży ubezpieczeniowej. Większość ofert związanych z ubezpieczeniami będzie jednak dotyczyła jednoczesnej sprzedaży dla wielu marek, tak jak np. w CUK Ubezpieczenia lub w Domu Ubezpieczeniowym Spectrum. Oferta AXA jest jedną z nielicznych oferowanych bezpośrednio przez ubezpieczyciela.

MP

Fot. Getty Images