Zostań Mikroprzedsiębiorcą Roku

Mikroprzedsiębiorca Roku to konkurs organizowany przez Fundację Kronenberga już po raz dziewiąty. Jego celem jest nagradzanie przedsiębiorców prowadzących najmniejsze firmy i tym samym promowanie idei przedsiębiorczości.

Wśród dotychczasowych 83 nagrodzonych znalazły się firmy z różnych branż, zarówno nowych technologii, jak i oferujących produkty wytwarzane za pomocą tradycyjnych metod. Warto zatem zgłosić swój biznes do konkursu lub informować o nim znajomych. Zbieranie zgłoszeń trwa do 19 kwietnia.

Jak pokazują liczne przypadki, mikrofirmy mają w sobie olbrzymi potencjał. Wystarczy wymienić przedsiębiorstwo twórców syntezatora mowy Ivona, Ivo Software, którym w styczniu tego roku zainteresował się światowy gigant – firma Amazon.

Ivo Software została założona w roku 2001, a już w 2005 roku otrzymała tytuł Mikroprzedsiębiorcy Roku, w I edycji konkursu organizowanego przez Fundację Kronenberga przy banku Citi Handlowym.

– Zwycięstwo w konkursie niewątpliwie wpływa na zainteresowanie inwestorów, wystarczy tylko wspomnieć, że 3 laureatów weszło na giełdę, a wielu znacznie zwiększyło swoje obroty – podkreśla Krzysztof Kaczmar, prezes Fundacji Kronenberga.

– Czynnikiem sukcesu w naszej ocenie jest kombinacja wiedzy, kreatywności, wrażliwości artystycznej i gustu, które stwarzają niepowtarzalny styl – podkreśla Elżbieta Kurtiak z wydawnictwa Kurtiak i Ley (zeszłoroczny zwycięzca). – Wytworzenie osobistych relacji z klientami uważamy również za jeden z czynników sukcesu. Nieustannie korzystamy ze szkoleń, warsztatów zarówno biznesowych, jak i dotyczących samorozwoju. Stawiamy na kreatywność naszą i naszych pracowników.

Zgłoszenia można dokonać poprzez specjalny formularz umieszczony na stronie Fundacji Kronenberga http://kronenberg.org.pl/mikroprzedsiebiorcaroku/. Konkurs przeznaczony jest dla firm, które zatrudniają mniej niż 10 pracowników, a ich roczny obrót lub całkowity bilans roczny nie przekracza 2 milionów euro.

Z nadesłanych zgłoszeń w czerwcu wyłoniona zostanie najlepsza mikrofirma. Otrzyma ona nagrodę w wysokości 40.000 zł.

Fot. Getty Images