Najnowsze smartfony i ich funkcje

Telefony z czarno-białym wyświetlaczem, tradycyjnymi przyciskami i zaledwie kilkoma funkcjami już dawno odeszły do lamusa, ustępując miejsca urządzeniom wyposażonym w kolorowe dotykowe ekrany i setki funkcji ułatwiających codzienne użytkowanie. Producenci stale wychodzą naprzeciw potrzebom konsumentów i proponują coraz to nowsze i bardziej wyspecjalizowane rozwiązania w smartfonach. Wybór telefonów komórkowych dotykowych jest ogromny, przez co też niełatwy. Na szczęście w Sieci można znaleźć wiele portali zawierających specjalne aplikacje, które umożliwiają porównanie smartfonów, co znacznie upraszcza i przyspiesza wybór najlepszego dla nas modelu.

Fotograficzne funkcje najnowszych smartfonów

Producenci telefonów komórkowych dotykowych starają się, by ich urządzenia trafiły do szerokiego grona odbiorców, dlatego wyposażają je w funkcje, które zadowolą konsumentów. Podróżując ze telefonem nie musimy zabierać ze sobą ciężkiego aparatu fotograficznego, ponieważ  najnowsze smartfony zostały zaprojektowane tak, by w łatwy sposób robić zdjęcia wysokiej jakości.

Jedną z funkcji, która to umożliwia jest Gesture Shot. To rozwiązanie pozwala na wykonanie fotografii za pomocą zaciśnięcia pięści. W tym celu wystarczy umieścić w obiektywie dłoń, a następnie ją zacisnąć. Urządzenie rozpoznaje gest i tym samym pstryka zdjęcie. Ta funkcja przyda się szczególnie młodym rodzicom, którzy chcą się sfotografować z pociechą na ręku, ale będzie odpowiednia też dla wszystkich, którzy lubią nowe technologie.

Kolejnym wartym uwagi rozwiązaniem wykorzystanym w najnowszych smartfonach jest funkcja Flash for Selfie, dzięki którym selfie są zachwycające. Flash migający w trakcie robienia zdjęcia idealnie oświetla i rozjaśnia twarz, wydobywając jej naturalny blask, a lekki efekt rozmycia pozwala ukryć niedoskonałości. Ta aplikacja spodoba się wszystkim amatorom samotnych podróży i wędrówek oraz tych, którzy lubią dokumentować każdy moment swojego życia.

Funkcja Tap & Shot jest jednym z popularniejszych sposobów robienia zdjęć za pomocą najnowszych fotografii. Po uruchomieniu tylnego aparatu smartfona, na ekranie pojawia się prototyp zdjęcia. Telefon sam ustawia ostrość i kontrast, wystarczy tylko dotknąć wyświetlacza i fotografia gotowa! Większość telefonów dotykowych pozwala także na urozmaicenie zdjęć poprzez nałożenie filtrów (zarówno w czasie fotografowania, jak i po nim) podkreślających kolory i nadających fotografii charakteru. Funkcja Tap & Shot gwarantuje uwiecznienie wielu przygód i zapisanie najpiękniejszych wspomnień w smartfonie.

Obsługa dwóch kart sim

Ciekawą funkcją oferowaną przez producentów najnowszych smartfonów jest także możliwość obsługiwania przez telefon dotykowy dwóch kart sim. Dzięki temu rozwiązaniu nie musimy stale mieć dwóch aparatów przy sobie. Wystarczy umieścić dwie karty w jednym telefonie, by móc odbierać zarówno połączenia prywatne, jak i służbowe. Zaletą tego rozwiązania jest także możliwość obsługi kart różnych operatorów, co pozwala na wybór najlepszej oferty i dzwonienie bez żadnych ograniczeń.

Jak porównywać nowe telefony dotykowe?

Przede wszystkim warto skorzystać z dostępnych porównywarek dotykowych telefonów komórkowych. Porównywanie najnowszych smartfonów jest możliwe dzięki specjalnych programom i aplikacjom, w które jest wyposażona niemal każda strona internetowa dotycząca najnowszych technologii i zdecydowana większość sklepów online z elektroniką.

Porównywarki pozwalają na wybranie interesujących nas funkcji i parametrów najnowszych smartfonów, a następnie szeregują znalezione telefony według określonych przez konsumenta kryteriów. Dzięki takim programom i aplikacjom wybór nowego telefonu dotykowego jest dziecinnie prosty.

Najnowsze smartfony to wyspecjalizowane urządzenia o wielu ciekawych i przydatnych funkcjach. Kupując dotykowy telefon komórkowy możemy zrezygnować, szczególnie w podróży, z kilku innych sprzętów, ponieważ zastosowane rozwiązania łączą w sobie funkcje, m.in. aparatu czy czytnika e-booków, dzięki czemu korzystanie z nich jest… kompleksowe.