Site icon Bizrun.pl

Bank wypromuje firmy bez długów

Przedsiębiorcy, którzy w terminie regulują swoje zobowiązania, mogą otrzymać darmowy certyfikat potwierdzający, że nie zalegają z płatnościami.

Idea Bank, we współpracy z Krajowym Rejestrem Długów oraz miesięcznikiem Forbes, uruchomił specjalny program nagradzania firm, które dzięki swojej uczciwości, przeciwdziałają narastaniu zatorów płatniczych i wspierają wzrost gospodarki.

Celem programu „Ideały Biznesu” jest promocja przedsiębiorców, którzy w terminie opłacają swoje zobowiązania wobec kontrahentów oraz instytucji finansowych. Odpowiedzialność i uczciwość tych osób skutkuje tym, że współpracuje z nimi firmy nie tracą płynności finansowej, na czym zyskują poszczególne branże oraz cała gospodarka.

– Przedsiębiorcy, którzy w terminie opłacają faktury i regulują pozostałe zobowiązania, powinni być wzorem do naśladowania dla innych. Idea Bank chce aktywnie włączać się w promocję tego typu postaw – deklaruje Jarosław Augustyniak, prezes Idea Banku. – Dzięki programowi Ideały Biznesu, nagrodzone firmy otrzymają od Idea Banku narzędzia pozwalające im uczynić z rzetelności płatniczej przewagę konkurencyjną – dodaje.

Wśród narzędzi tych można wymienić różnego typu materiały marketingowe promujące hasło „płacę w terminie”, jak również specjalne szkolenia dotyczące m.in. bezpieczeństwa w obrocie gospodarczym oraz marketingu i sprzedaży.

– Poziom zaufania w gospodarce jest bardzo niski, więc każda inicjatywa, która zmierza do jego podniesienia jest godna poparcia, bo to się w prosty sposób przekłada na wzrost gospodarczy. Dlatego Krajowy Rejestr Długów patronuje programowi Rzetelna Firma i z tego też względu pozytywnie oceniamy Ideały Biznesu – mówi Adam Łącki, prezes Krajowego Rejestru Długów, strategicznego partnera programu Ideały Biznesu.

Zaświadczenia mogą otrzymać firmy, które nie figurują w Krajowym Rejestrze Długów ani w Bankowym Rejestrze prowadzonym przez Związek Banków Polskich, a ich właściciele mają pozytywną historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej. To jedne z ważniejszych wymogów programu. Certyfikaty wydaje Idea Bank.

– Zatory płatnicze zdecydowanie należy uznać za element patologiczny, który trzeba wyplenić. Staramy się w miarę swych możliwości promować te postawy wśród przedsiębiorców, które sprzyjają terminowym rozliczeniom na rzecz kontrahentów, zarówno prywatnych, jak i państwa – podsumowuje Kazimierz Krupa, redaktor naczelny miesięcznika „Forbes”, drugiego partnera strategicznego programu.

Przedsiębiorcy nagrodzeni w programie „Ideały Biznesu” otrzymują specjalną przepustkę do udziału w finałowej gali, podczas której nagrodzone zostaną firmy spełniające najwyższe standardy w biznesie. Podczas tej gali zostaną przyznane „Ideały” w trzech kategoriach: płatności, pracodawca oraz startup.

W pierwszej kategorii nagrodzone zostaną firmy, które przejdą m.in. audyt terminowości opłacania faktur. W drugiej nagrodzeni zostaną przedsiębiorcy, którzy uregulowali swoje stosunki z pracownikami i w terminie opłacają za nich składki ZUS. „Ideały” w kategorii startup trafią z kolei do autorów najciekawszych pomysłów na biznes.

Fot. Getty Images

Exit mobile version