Site icon Bizrun.pl

Leasing samochodowy dla startupów

BZ WBK Leasing wychodzi naprzeciw firmom rozpoczynającym działalność i proponuje Autoleasing, czyli finansowanie samochodu bez konieczności udokumentowania dochodów oraz obrotów firmy.

Warto podkreślić, że w świetle wyników badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Zachodniego WBK, aż 63 proc. mikro i małych przedsiębiorców – a do takich należy większość startupów – wskazało leasing jako najchętniej wybieraną formę finansowania.

– Samochód jest podstawowym narzędziem pracy każdego przedsiębiorcy, często jednak jego zakup wiąże się ze sporym wydatkiem dla firmy, szczególnie tej nowopowstałej. Nie musi tak być, jeśli przedsiębiorca jako formę sfinansowania auta firmowego wybierze coraz łatwiej dostępny leasing – mówi Daniel Mrozek odpowiedzialny w BZ WBK Leasing za rozwój oferty produktowej.

WAŻNE! W ramach Autoleasingu startupy mogą sfinansować nowy samochód osobowy lub ciężarowy do 3,5 t, którego wartość nie przekracza 120 tys. zł netto.

Opłata wstępna wynosi 20 proc., a pozostałą część płatności przedsiębiorca może rozłożyć na maksymalnie 60 miesięcy. Finansowanie jest dostępne w uproszczonej procedurze opartej na kryterium przedmiotu, co oznacza bardzo krótką ścieżkę decyzyjną.

– W nowopowstałych firmach przedsiębiorcy najczęściej sami odpowiadają za wszystkie aspekty prowadzonej działalności i bardzo istotny jest dla nich czas, stąd formalności wymagane do zawarcia umowy ograniczyliśmy do minimum – podkreśla Daniel Mrozek.

W Autoleasingu nie ma konieczności przedstawiania dokumentów finansowych firmy oraz zaświadczeń z ZUS-u i Urzędu Skarbowego, wystarczy oświadczenie przyszłego leasingobiorcy.

UWAGA! Z Autoleasingu mogą skorzystać firmy, które prowadzą działalność co najmniej 3 miesiące.

Nowych firm powstaje rokrocznie kilkadziesiąt tysięcy, a zdecydowaną większość stanowią mikro i małe przedsiębiorstwa. Blisko dwie trzecie z nich do sfinansowania zaplanowanych inwestycji, jak podaje badanie, wybiera leasing.

– Wśród najmniejszych przedsiębiorstw jedynie kredyt w rachunku bieżącym jest popularniejszy (66 proc. wskazań) – mówi Dariusz Sokołowski, odpowiedzialny w BZ WBK Leasing za segment finansowania pojazdów.

Leasing operacyjny daje możliwość zaliczenia całych rat w koszty uzyskania przychodów firmy, a dodatkowo przedsiębiorca nie musi martwić się o rejestrację auta czy jego ubezpieczenie, czym zajmie się leasingodawca.

Fot. Getty Images

Exit mobile version