Site icon Bizrun.pl

Inkubator dla studenta i absolwenta

Inkubatory organizowane przy wyższych uczelniach pozwalają w bezpieczny sposób wykonać pierwsze kroki w biznesie. Jeśli jesteś studentem lub młodym absolwentem i chcesz mieć własną firmę, skorzystaj z tej szansy, póki nie jest za późno!

Najpopularniejsze w Polsce inkubatory przedsiębiorczości stosują kryteria wiekowe. Przeważnie na wsparcie nie może liczyć osoba, która ukończyła 30 lat. Warto więc kuć żelazo póki gorące. Za biznes najlepiej zabrać się już w czasie studiów.

Inkubatory – jak wskazuje nazwa – służą do tego, by pomagać „wcześniakom” zdrowo się rozwijać, zanim te będą w stanie zadbać o siebie zupełnie same.

UWAGA! Inkubatory nie oferują wsparcia finansowego.

Osoba przystępująca do inkubatora najpierw musi przedstawić swój pomysł na biznes. Jeśli projekt zyska akceptację, jego autor może zabrać się do pracy.

Podstawową korzyścią, którą zapewnia inkubator jest możliwość działalnia w ramach szerszej struktury. Oznacza to, że osoby w nim działające nie muszą zakładać własnych firm. Korzystają z NIP-u i Regonu inkubatora. Działają niczym działy jednego dużego przedsiębiorstwa, w tym wypadku inkubatora. Każdy dział prowadzi własną działalność, rozlicza swoje koszty i przychody, czerpie zyski ze swojego biznesu, wciąż jednak pozostaje częścią większej organizacji.

WAŻNE! Osoba działająca w ramach inkubatora nie musi rejestrować własnej działalności gospodarczej.

Firma funkcjonująca w ramach inkubatora może liczyć na merytoryczną pomoc przy prowadzeniu biznesu, może uzyskać bezpłatne porady prawne, nie ma też obciążeń finansowych typowych dla samodzielnych przedsiębiorców. Uczestnictwo w inkubatorze wiąże się z miesięcznymi opłatami rzędu 250 zł.

WARTO WIEDZIEĆ! W ramach miesięcznej opłaty udostępniany jest m.in. lokal na prowadzenie działalności gospodarczej.

Niezwykle ważną zaletą przynależności do inkubatora jest także samo wystepowanie pod jego szyldem. Inkubatory mają już swoją markę – wzbudzają zaufanie wielu kontrahentów, bo wydają się czymś pewniejszym niż samodzielne, ale nieznane nikomu firmy. To pomaga nawiązywać kontakty handlowe.

Inkubatory ułatwiają także pozyskiwanie inwestorów, bowiem ludzie chcący inwestować w projekty młodych, wykształconych i kreatywnych przedsiębiorców, często szukają ich właśnie w inkubatorach. Dlatego działając w ramach takiej struktury, łatwiej można zostać zauważonym, docenionym i otrzymać interesującą propozycję rozwijania biznesu.

MP

Fot. Getty Images

Exit mobile version