Site icon Bizrun.pl

Masz pomysł na biznes? Pieniądze czekają

Do trzeciej edycji Inkubatora Przedsiębiorczości Idea Banku zgłosiła się rekordowa liczba 3.200 osób z pomysłem na własny biznes. W związku z tym czwarta edycja zostanie przyspieszona.

Liczba zgłoszeń do trzeciej, zakończonej w kwietniu edycji Inkubatora Przedsiębiorczości była ponad dwa razy większa niż w pierwszych dwóch edycjach razem wziętych. W sumie wszystkie trzy przeprowadzone do tej pory edycje spotkały się z zainteresowaniem 4.700 kandydatów, którzy wypełnili wniosek aplikacyjny.

– Jesteśmy mile zaskoczeni skalą zainteresowania przedsiębiorców oferowanym przez nas wsparciem. Jednocześnie bardzo cieszymy się z każdej nowej firmy, która powstaje z naszym udziałem, bo wspieranie przedsiębiorczości jest wpisane w misję Grupy Idea Banku – mówi Jarosław Augustyniak, prezes Idea Banku.

Spośród 3.200 osób, które nadesłały zgłoszenie do ostatniej edycji Inkubatora, prawie 1.300 przygotowało już rozbudowany opis projektu biznesowego, dla którego chcą pozyskać preferencyjne finansowanie.

Przedstawiciele Inkubatora odbyli już spotkania z prawie 500 przedsiębiorcami i szczegółowo omówili z nimi przedstawione plany biznesowe. Z uwagi na ogromne zainteresowanie kandydatów, przyspieszono start kolejnej edycji, pierwotnie planowanej na czerwiec.

– Wiele z przedstawianych nam pomysłów jest po prostu rewelacyjnych. Jesteśmy niezwykle zbudowani poziomem przygotowania kandydatów, duchem przedsiębiorczości, który w nich drzemie i wiarą w możliwość zbudowania zyskownego biznesu mimo różnych przeciwności – podsumowuje Jakub Domeracki, jeden z menedżerów w Inkubatorze Przedsiębiorczości.

Firmy, które wygrały w dwóch pierwszych edycjach Inkubatora, już prowadzą działalność. Wśród najciekawszych pomysłów znalazły się m.in. produkcja świeżego makaronu, skup surowców wtórnych, SPA dla mężczyzn czy budowa domów systemem kontenerowym.

– W najnowszej edycji na uwagę zasługuje bardzo duża liczba pomysłów na biznes związany z rynkiem mody. Są wśród nich na przykład butiki używanej odzieży najdroższych światowych marek – mówi Domeracki.

Do Inkubatora mogą się zgłaszać przedsiębiorcy z całej Polski, bez względu na wiek i posiadane doświadczenie. Kandydaci muszą wypełnić formularz znajdujący się na stronie Idea Banku.

Osoby, które zgłoszą się do Inkubatora i pomyślnie przejdą kwalifikacje, otrzymają różnego typu pomoc ułatwiającą postawienie pierwszych kroków w biznesie. Są to m.in.: preferencyjne finansowanie na kwotę do 250 tys. zł dla startujących biznesów i do 750 tys. zł dla już istniejących oraz darmowe usługi księgowe i prawne przez pierwsze pół roku. Inkubator pokrywa też koszty rejestracji spółki.

Poza kwestiami finansowymi i organizacyjnymi, kandydaci do Inkubatora mogą też liczyć na pomoc doświadczonych menedżerów oraz przedsiębiorców-praktyków z Grupy Idea Banku. W pierwszym kroku pomoc ta polega na usystematyzowaniu wiedzy o produkcie czy usłudze, którą przedsiębiorca chce wprowadzić na rynek, a w drugim – na stworzeniu takiej koncepcji biznesowej, która pozwoli mu osiągać zyski.

Specjalną nagrodą dla uczestników Inkubatora jest udział w Akademii Biznesu stworzonej przez dr. Leszka Czarneckiego.

Fot. Getty Images

Exit mobile version