Site icon Bizrun.pl

Problem ze zdrowiem i wynalazek

Problem zdrowotny w rodzinie stał się dla Jerzego Krupińskiego i jego córki inspiracją do stworzenia wynalazku. Teraz pan Jerzy i Izabela Leśna poszukują inwestora.

Problematyka nietrzymania moczu jest dobrze znana, aczkolwiek wciąż trudno jest znaleźć receptę na tę nieprzyjemną dolegliwość. Można jednak sprawić, że problem nie będzie bardzo uciążliwy, czego dowodem jest wynalazek pana Jerzego i jego córki.

– Problem ten dotknął moją rodzinę, co pozwoliło mi stworzyć wraz z ojcem przyrząd do odprowadzania moczu. Wynalazek powstał z powodu choroby mojego dziadka, który przez wiele lat borykał się z prostatą, czego następstwem był problem nietrzymania moczu – tłumaczy Izabela Leśna.

Przyrząd do odprowadzania moczu wymyślony przez rodzinę Krupińskich jest pozornie prostym, aczkolwiek bardzo wydajnym przyrządem.

Mimo, iż został on skonstruowany ponad 6 lat temu, prototyp do tej pory nie ujrzał światła dziennego z powodu długotrwałej procedury patentowej.

Teraz opatentowane urządzenie przygotowuje się do wejścia na rynek. Jak oceniają specjaliści, to prosty, aczkolwiek wielki krok dla branży medycznej.

– Jest to urządzenie pozwalające utrzymać pacjenta w czystości, suchości, a przede wszystkim zmniejszające koszty utrzymania jego higieny. Ponadto korzystanie z urządzenia zwiększa komfort psychiczny i fizyczny pacjenta. Dzięki urządzeniu można aktywnie wykonywać codzienne czynności. Przyrząd ten jest kompatybilny z workiem do zbiórki moczu dostępnym w każdej aptece – wyjaśnia Jerzy Krupiński.

Nietrzymanie moczu dotyka ok. 10% każdego rozwiniętego społeczeństwa. W Polsce cierpi na tę dolegliwość ok. 4 mln osób.

Dystrybucją produktu już dziś zainteresowane są firmy z Wielkiej Brytanii czy Ukrainy, zanim jednak podpisane zostaną kontrakty, musi znaleźć się inwestor.

Wstępne rozmowy dotyczące produkcji poczynione zostały z Grzegorzem Jaworskim, właścicielem kaliskiej firmy „Formy”, która zainteresowała się wprowadzeniem produktu na rynek.

Przyrząd ten będzie sygnowany przez  filantropijny projekt „Pomaganie jest trendy” (www.pomaganiejesttrendy.pl), realizowany przez kaliskie stowarzyszenie „Homini”. Dochody ze sprzedaży urządzenia częściowo wspierać będą realizację projektu.

Exit mobile version