Site icon Bizrun.pl

Abonament medyczny czy ubezpieczenie?

Jak zadbać o zdrowie i morale pracowników, tak, by było to także korzyścią dla pracodawcy?

Z badań przeprowadzonych przez GUS w 2012 roku wynika, że średnio co 5 minut miał miejsce wypadek podczas pracy. Daje to liczbę ponad 90.000 poszkodowanych, którzy nie byli w stanie wykonywać obowiązków zawodowych przez średnio 36 dni.

Najbardziej narażone na wypadki w miejscu pracy są osoby pracujące w sektorach: budowlanym, transportowym, czy produkcyjnym. Dlatego warto się zastanowić, jakie rozwiązania może wdrożyć pracodawca, by zadbać o zdrowie swych pracowników, a także wesprzeć ich finansowo w sytuacji, gdy do wypadku dojdzie.

Zdrowie zatrudnionych w interesie firmy

Choroba bądź nieszczęśliwy wypadek nie są sytuacjami niecodziennymi i stanowią ogromny problem, nie tylko dla poszkodowanego, ale i dla jego pracodawcy.

Doświadczonego specjalisty nie da się z miejsca zastąpić, a procedura wdrażania nowej osoby nie odbywa się z dnia na dzień i ma także wpływ na finanse firmy.

– Na rynku dostępnych jest wiele bardzo zróżnicowanych opcji chroniących zdrowie pracowników. Wyróżnić możemy między innymi abonamenty oraz ubezpieczenia o charakterze zdrowotnym. Firma stosująca tego typu rozwiązania dba o swoich pracowników, nie zapominając przy tym o własnych korzyściach, płynących ze stosowania wymienionych rozwiązań – mówi Agnieszka Chmurska, kierownik ds. produktów w ING Życie.

Rozwiązania chroniące zdrowie pracownika

Abonament medyczny stanowi jedno z rozwiązań chroniących zdrowie pracownika. W jego ramach zatrudniony może wykonać podstawowe badania, czy też umówić wizytę u lekarza specjalisty w prywatnej placówce medycznej.

Zaletą takiego rozwiązania jest szybszy dostęp do fachowej opieki zdrowotnej, możliwość umawiania się na wizyty w konkretnych godzinach, elastyczne podejście do oczekiwań pacjenta.

Rozwiązaniem chroniącym finansowo pracownika w razie wystąpienia nieszczęśliwych wypadków oraz chorób, między innymi poważnych chorób zakaźnych, są ubezpieczenia grupowe.

Dobrze dobrane ubezpieczenie chroni pracownika nie tylko po postawieniu diagnozy czy wystąpienia wypadku, ale także zapewnia środki w trakcie leczenia i rekonwalescencji. Ubezpieczenie zabezpiecza pracownika również w tych najtrudniejszych przypadkach, kiedy odzyskanie zdrowia nie jest możliwe.

W ramach oferty towarzystw ubezpieczeniowych dostępne są również polisy na zakup leków po wyjściu ze szpitala, czy też finansowanie leczenia, w tym leczenia specjalistycznego.

Ubezpieczenia działają także za granicą

Istnieje ponadto możliwość ubezpieczania zdrowia podwładnych od wypadków, które miały miejsce poza granicami kraju. Rozwiązanie takie wydaje się szczególnie interesujące dla firm, które nastawione są na współpracę międzynarodową.

Z kolei pracownicy rodzimych przedsiębiorstw, posiadających wiele oddziałów w kraju, mogą liczyć na wypłatę środków z ubezpieczenia niezależnie od miejsca zajścia oddziałującego na zdrowie zdarzenia.

Fot. Getty Images

Exit mobile version