Odroczone płatności w sklepach internetowych

Firma Ferratum Group uruchamia nową usługę finansową w Polsce. FerBuy to alternatywna forma płatności w sklepach internetowych. System pozwala klientom na dokonanie zakupu online i zapłatę za otrzymany towar w późniejszym terminie.

FerBuy to system płatności działający na zasadzie „kup teraz, zapłać później”.

Kliknij, aby zobaczyć
Kliknij, aby zobaczyć

Kupujący za pomocą FerBuy najpierw otrzymuje zakupiony towar, następnie dostaje fakturę – którą może spłacić w całości (w ciągu 14 dni) lub ewentualnie rozłożyć płatność na raty.

Nowa forma płatności to ciekawy sposób na uatrakcyjnienie oferty, a tym samym zwiększenie sprzedaży sklepu internetowego.

Rozwiązanie upraszcza także sprzedającym administrację związaną z obsługą płatności czy wystawianiem faktur. Ryzyko finansowe transkacji leży całkowicie po stronie FerBuy.

Polska to jeden z najszybciej rosnących rynków e-commerce w Europie. W związku z tym zdecydowaliśmy się na wprowadzenie FerBuy właśnie tutaj – mówi Caj Sjöman, Global Head FerBuy.

– Nasze rozwiązanie zapewnia całkowicie bezpieczną opcję płatności bez konieczności przekazywania w sieci poufnych informacji, takich jak numery kart kredytowych. Decydując się na FerBuy, sklepy internetowe wzbogacą swoją ofertę o alternatywną i bezpieczną formę płatności. Przewidujemy pozyskanie 100 partnerów handlowych projektu do końca 2013 roku.

Polska jest trzecim, po Singapurze i Czechach, krajem, w którym Ferratum Group wprowadza ofertę FerBuy. System można łatwo zintegrować ze sklepem internetowym. Firma oferuje wsparcie techniczne i marketingowe.

Fot. Getty Images / Ferbuy