Aktor przez życzliwość kupi sieć kawiarni

Amerykański aktor Patrick Dempsey zamierza nabyć sieć kawiarni Tully’s, która stoi na skraju bankructwa. Gwiazdor serialu „Chirurdzy” widzi w inwestycji okazję do zrewanżowania się mieszkańcom Seattle.

– Jestem zachwycony możliwością uratowania setek osób przed utratą pracy – oznajmił Dempsey. – Od dawna uwielbiam Seattle i wraz z nabyciem sieci kawiarni zamierzam spędzać tu jeszcze więcej czasu – powiedział aktor, który planuje sam serwować kawę gościom kawiarni.

Dempsey upatruje w nabyciu sieci Tully’s Coffee znakomitej okazji do zrewanżowania się miastu i jego mieszkańcom za życzliwość, jaką obdarzają go od lat. Aktor od 2005 r. wciela się w rolę neurochirurga w przebojowym serialu medycznym „Chirurdzy”, którego akcja rozgrywa się właśnie w Seatlle.

Choć większość scen kręcona jest w studiu filmowym, Dempsey wielokrotnie stawał na planie zdjęciowym w Seattle, co pozwoliło mu poznać uroki miasta. – Czuję się tu jak w domu, będąc z dala od domu – mawia żartobliwie aktor.

Sieć kawiarni Tully’s Coffee powstała w 1992 r. w Seattle z inicjatywy Toma Tully’ego O’Keefe’a, którego ambicją było odebranie palmy pierwszeństwa słynnej sieci Starbucks. Do października 2012 r. otwarto ponad 180 kawiarni pod szyldem Tully’s Coffee na terenie Stanów Zjednoczonych. Jednak popularnością Tully’s Coffee nigdy nie dogoniło głównego rywala.

Fot. PAP/EPA/PAUL BUCK