Flotowa nagroda dla Volvo

Fleet Derby 2013 to nagroda flotowa, jaką zdobył najnowszy model Volvo V40 Cross Country. Uterenowiony kompakt wygrał w kategorii „Najlepszy flotowy mały SUV i Crossover”.

Fleet Derby to konkurs, w którym decydujący głos mają jurorzy bezpośrednio związani ze środowiskiem flotowym. Są to zarządcy flot, przedstawiciele sprzedaży flotowej i menedżerowie firm. Uzupełnieniem ich wskazań jest głosowanie, które jednak ma mniejszy wpływ na wyłonienie zwycięzców niż wybór jurorów.

Nominowane do konkursu samochody były oceniane pod kątem potrzeb firm. Oprócz ogólnej oceny pojazdu, jurorzy zwracali uwagę także na cechy użytkowe, warunki gwarancji, czy wartość rezydualną.

Marka Volvo znaczną część swojej sprzedaży kieruje do flot. Wagę zakupów flotowych najlepiej podkreśla fakt, że w ostatnich latach firmy kupiły więcej samochodów niż klienci indywidualni.

V40 Cross Country wypełnia lukę pomiędzy samochodami kompaktowymi a małymi SUV-ami. Jego rozmiary sprawiają, że w zatłoczonej przestrzeni miejskiej porusza się z dużą łatwością, a znalezienie wystarczająco dużego miejsca parkingowego nie jest niczym nadzwyczajnym.

Jednocześnie delikatnie podniesione zawieszenie i opcjonalny napęd na cztery koła sprawia, że samochód nie boi się dziur, kolein, wysokich krawężników, czy jazdy po nieutwardzonych drogach.

Kierowca ma do dyspozycji wnętrze wykończone materiałami wysokiej jakości, w typowej dla Szwedów, eleganckiej, minimalistycznej stylizacji. Klatka karoserii wykonana ze stali borowej i inne rozwiązania bezpieczeństwa sprawiły, że samochód otrzymał najwyższe noty w historii testów zderzeniowych Euro NCAP.

Każda marka nie mogłaby istnieć bez osób odpowiedzialnych za kanał sprzedaży flotowej. Dlatego miesięcznik Fleet wraz z zespołem polskich ekspertów flotowych już po raz kolejny wskazał „Osobowość flotową” roku. Tym razem tym tytułem uhonorowano Ryszarda Zdanowskiego – Fleet Sales Managera od kilkunastu lat związanego z Volvo Auto Polska.