Rolling Stones zapłacą 200 tys. funtów kary

Legendarny zespół Rolling Stones musi zapłacić 200 tysięcy funtów kary za zbyt długi jubileuszowy koncert z okazji 50-lecia powstania, który odbył się w niedzielę w londyńskiej O2 Arena.

Impreza przedłużyła się o 35 minut i zakończyła o godzinie 23.05.

Zgodnie z przepisami rady miejskiej, koncerty powinny się kończyć najpóźniej o godzinie 22.30. Jednak wokalista Mick Jagger i jego towarzysze kilkakrotnie bisowali na prośbę rozbawionych fanów.

Ich agent, Bernard Doherty przyznał w rozmowie z dziennikiem „The Sun”, że ten fakt oznacza pokaźną karę finansową, jednak podkreślił: – Chłopcy po prostu zrobili swoje. Przecież  nikt nad nimi nie stał z kluczami w ręku i nie mówił, że już chce iść do domu.

Nowoczesna O2 Arena, wielofunkcyjny obiekt widowiskowy, w którym znaleźć można m.in. restauracje, kino i sklepy, położona jest w portowej dzielnicy Londynu – Docklands. W pobliżu obiektu znajduje się baza autobusowa oraz North Greenwich – stacja srebrnej linii metra Jubilee.

Jednak rozwiezienie kilkunastu tysięcy osób w późnych godzinach nocnych zawsze wymaga tam zwiększenia częstotliwości kursowania środków komunikacji miejskiej.

Fot. PAP/EPA/FACUNDO ARRIZABALLAGA