Zdjęcia wielu osób w jednym albumie

Flicolo to nowa aplikacja mobilna, która powstała w iNKubatorze polskiego portalu społecznościowego NK. Autorzy projektu stawiają sobie ambitne cele – łącznie ze zrewolucjonizowaniem sposobu wymiany zdjęć.

Flicolo jest startupem powstałym w ramach projektu iNKubator. Od początku jego głównym celem było opracowanie aplikacji, dzięki której zdjęcia z różnych telefonów trafiają do wspólnego albumu.

Rozwiązuje to problem pojawiający się w trakcie wydarzeń, kiedy wiele osób robi zdjęcia za pomocą telefonów, ale każdy zostaje tylko ze swoimi. Dzięki Flicolo wszystkie zrobione zdjęcia trafią do jednego wspólnego albumu, bez konieczności wymiany, udostępniania, zgrywania.

Co więcej, każdy będzie mógł zobaczyć nie tylko fragment „opowiedziany” swoimi zdjęciami, ale pełnowymiarowy kontekst, całe 360 stopni. Aplikacja w wersji 1.0 opracowana została na platformę Android, jest darmowa i polskojęzyczna.

– Projekt Flicolo wpisuje się w najnowsze rynkowe trendy. Tylko w ciągu ostatnich kilku miesięcy portal Techcrunch.com odnotował kilkanaście dużych premier aplikacji, łączących elementy geolokalizacji i zdjęć – mówi Monika Petri, project manager Flicolo.pl.

Podobne rozwiązania w Europie i USA cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, a łączna wartość inwestycji w tego typu projekty za granicą znacznie przekracza 10 mln USD. Przy tak dużej konkurencji, podstawą sukcesu stają się prostota użycia i szeroki kontekst zastosowania.

Do aplikacji można się zarejestrować poprzez połączenie z kontem na portalach społecznościowych. Ten model rejestracji umożliwia łatwe zapraszanie znajomych do tworzenia wspólnych albumów. Zaraz po uruchomieniu włączany jest moduł GPS (geolokalizacja), który odnajduje położenie użytkowników. Następnie użytkownik przechodzi do kokpitu aplikacji, gdzie może przeglądać zdjęcia z albumów popularnych, będących w okolicy lub tych dodawanych przez siebie i znajomych.

Aplikacja jest już dostępna w Google Play.

Fot. Getty Images