Świetl(a)na przyszłość

Energię ze słońca czerpie się od wieków. Skoro Archimedes za pomocą napromieniowanych luster pokonał wrogie okręty, dlaczego mali i średni przedsiębiorcy nie mogliby dzięki elektrowniom słonecznym pokonać konkurencji?

Znana jest historia Archimedesa, który używając wklęsłych luster ogrzewanych przez słońce, podpalił drewniane okręty oblegające greckie Syrakuzy. Rozwijający się rynek odnawialnych źródeł energii sprawia, że mikro, mali i średni przedsiębiorcy mają okazję pisać swoją nie mniej spektakularną historię biznesową. Jak zwiększyć przewagę konkurencyjną? Inwestując w elektrownie słoneczne.

Promienie zmieniają rynek

Energię promieniowania słonecznego można wykorzystać na dwa sposoby. Po pierwsze – zamieniając ją bezpośrednio w energię elektryczną. Po drugie – zamieniając ją w ciepło, które można wykorzystywać albo do ogrzewania wody użytkowej, albo do produkcji energii elektrycznej w elektrowniach słonecznych. To drugie rozwiązanie uważane jest dzisiaj za jedno z najbardziej przyszłościowych odnawialnych źródeł energii. Nic więc dziwnego, że w Polsce zachodzą dynamiczne zmiany na korzyść produkcji energii ze słońca i że zwiększaniu zainstalowanej mocy słonecznej towarzyszy spadek cen paneli słonecznych.

Energia pełna zalet

Spadające koszty realizacji projektów słonecznych to tylko jedna z zalet inwestowania w energię z naturalnego promieniowania. Postawienie na elektrownię słoneczną to możliwość korzystania z niewyczerpanego źródła energii, gwarancja niezawodności ogniw fotowoltaicznych, niskie koszty eksploatacji instalacji pobierających i przetwarzających promienie słoneczne oraz doskonałe rozwiązanie dla terenów trudno dostępnych i oddalonych od głównych linii energetycznych. Elektrownie słonecznie nie działają ujemnie na środowisko, dlatego inwestycja w nie to pewność, że w swojej działalności nie wyprodukujemy szkodliwych gazów wysyłanych do atmosfery.

Kredyt z grantem wspiera słońce

Warto zainwestować w odnawialne źródło energii w postaci słońca, by skorzystać ze wszystkich jego zalet. Tym bardziej, że na rynku dostępne są rozwiązania, które ułatwiają realizację projektów słonecznych. Jednym z nich jest kredyt inwestycyjny EkoZysk oferowany przez Deutsche Bank . Główną korzyścią dla firmy ubiegającej się o kredyt EkoZysk jest możliwość pozyskania grantu z Unii Europejskiej w wysokości 6,25 % wartości kredytu (czyli nawet 250 000 zł). Decydując się na inwestycyjne wsparcie Deutsche Bank  i Unii Europejskiej, mali i średni przedsiębiorcy zyskują gwarancję niskooprocentowanego kredytu, możliwość kredytowania do 15 lat i wyboru formy wypłaty grantu (bieżący rachunek lub rachunek kredytu) oraz niezbędną pomoc i doradztwo w dopełnieniu wszelkich formalności.