Rozwijaj startup na scenie międzynarodowej

Startup Exchange Program powraca w drugiej edycji. Ideą projektu jest wsparcie najbardziej przyszłościowych startupów.

Podczas wymiany, która potrwa od 4 do 6 tygodni, uczestnicy programu będą mieli szansę na nawiązanie współpracy i kontaktów, a przede wszystkim na odkrywanie potencjału lokalnej gospodarki i zbadanie zapotrzebowania na swój produkt oraz przetestowania go na europejskim rynku.

Rekrutacja rozpoczęła się 31 stycznia 2013 r. i potrwa do 9 marca 2013 r. Spośród wszystkich zgłoszeń, wybranych zostanie 20 najbardziej kreatywnych i innowacyjnych pomysłów.

Program wspiera 8 europejskich inkubatorów, które zagwarantują zwycięskim zespołom miejsce i przestrzeń do pracy oraz udzielą im merytorycznego wsparcia. Dodatkowo, mentorami zespołów zostanie 8 światowych przedsiębiorców, którzy staną się aktywnymi doradcami m.in. w tematach budowania strategii czy zespołu.

Również Gdańsk mogą odwiedzić dwa zagraniczne zespoły, pragnące rozwinąć skrzydła na polskim rynku. Gościć ich pod swoim dachem będzie Gdański Inkubator Starter, który nie tylko wspiera raczkujące firmy w rozwoju, ale również organizuje cykliczne eventy branżowe, zapraszając specjalistów z dziedziny nowych technologii.

– Nasze drzwi są otwarte dla nowych, europejskich startupów, które przyjadą rozwijać się właśnie w Gdańsku, bo aspirujemy do bycia najbardziej startupowym miastem w Polsce – mówi Natalia Węgrzynowska ze Startera.

Do wzięcia udziału w programie organizatorzy zapraszają co najmniej 4-osobowe zespoły działające w branży nowych technologii, które posiadają ukończony prototyp swojego produktu, są kreatywne, otwarte i gotowe do przeżycia międzynarodowej przygody.

Uczestnicy mają do wyboru łącznie osiem lokalizacji: Lizbonę, Madryt, Wiedeń, Porto, Mediolan, Hamburg, a także Poznań i Gdańsk. W aplikacji można podać aż trzy preferowane miasta.

Zwycięskie zespoły będą miały możliwość:
– aktywnego eksplorowania lokalnej gospodarki, nawiązywania współpracy, zawierania nowych kontaktów, pozyskiwania inwestorów
– uzyskania wsparcia światowej klasy mentorów, takich jak: Alex Barrera (CEO Press42), Pascal Finette (Dyrektor Mozilla), Kasper Hulthin (współzałożyciel Podio), Peter Kovacs (Talent Scout, Prezi), Sandra Sick (konsultant ds. strategii marketingowej i wykonania), Andreas Klinger (współzałożyciel, LOOKK), Luis Franco (wiceprezes Operacji Międzynarodowych, SurveyMonkey) and David Bizer (HackFwd’s ChiefTalent Geek).
– zabrania 2-3 kluczowych członków zespołu do wybranego inkubatora na cały okres trwania programu
– uzyskania darmowego dostępu do przestrzeni biurowej w jednym z ośmiu najlepszych europejskich inkubatorów
– otrzymania od organizatorów wsparcia operacyjnego, od logistyki, na wizach kończąc.

Aplikacje należy składać do 9 marca 2013 r. za pośrednictwem formularza na stronie internetowej http://startupexchangeprogram.org/apply/.